Domů Kontakt English

prEZENTACE

prezentace z různých přednášek

Budoucnost potravin v době klimatické krize

Environmentální dopad rostlinných a živočišných potravin, přínosy a rizika odklonu od živočišného zemědělství a tipy pro rostlinné stravování. (03/11/2019)

 

Animal Studies: how to bring activism into academia

Anglická prezentace z Conference on Animal Rights in Europe 2016 (CARE), která obsahuje tipy, jak ve své zemi etablovat společensko-vědní obor Animal Studies.

Video:

HISTORIE A BUDOUCNOST KONZUMACE MASA

Maso se jedlo vždycky. To je jeden z velmi velmi častých argumentů zastánců živočišné stravy. Jak to bylo ve skutečnosti? A může vůbec konzumace v masa v minulosti, která měla zcela jinou strukturu, kontext a následky, ospravedlnit současnou praxi? V této přednášce nabízím pohled na vývoj stravovacích návyků od počátků člověka jako živočišného druhu až k současné industriální společnosti. Zabývám se i souvisejícími tématy, jako jsou ekologické dopady živočišné výroby a problematika její trvalé udržitelnosti.

Video:

Karnismus

Úvod do teorie karnismu americké socioložky a psycholožky Melanie Joy.

Video:

SOUCITNÝ PŘÍSTUP KE ZVÍŘATŮM VE 21. STOLETÍ

Doprovodná prezentace k přednášce na téma "Soucitný přístup ke zvířatům ve 21. století" uspořádaná Pražskou obcí unitářů 23. 2. 2016 v rámci cyklu programů pro veřejnost.

Video:

Vánoční kapři a kapří Vánoce

Etická dilemata jedné relativně mladé české tradice. Představení málo známých faktů o etologii ryb a způsobu zacházení s těmito tvory. Zamyšlení nad domnělou nezbytností tohoto pokrmu a představení alternativ.

Video:

 

Morální status zvířat v teorii a praxi

Příspěvek z diskusního setkání Práva zvířat z perspektivy filozofie, sociologie a práva, který se konal 29. 5. 2014 v Ústavu státu a práva AV ČR.

 

Veganství, nejsnazší způsob bojkotu velkochovů

Doprovodná prezentace k přednášce, ve které jsou nastíněné etické, enivironmentální, zdravotní i praktické otázky, které se týkají veganského životního stylu.

 

 

 

 

 

 

 

NAVRCHOLU.cz